Mobil uygulamaların kullanımı ve popülerliği gün geçtikçe artmakta ve mobil yazılım sektörü daha büyük bir sektör haline gelmektedir. Mobil uygulamalar bu sayede, özellikle son bir kaç yılda çok önemli ticari araçlar haline gelmiştir. Büyük ya da küçük her şirket kendine ait bir uygulamaya sahip olup kendi reklamını, ürün ve hizmet tanıtımını yapmak için birbiriyle yarışmaktadır. Bu yarışta izledikleri stratejiler çok büyük önem teşkil etmektedir. Bu stratejileri en iyi şekilde belirlemeden piyasaya girmek ilerleyen zamanlarda çeşitli sıkıntılar yaratabilir. Bir mobil uygulamaya sahip olmadan önce düşünülmesi gereken en önemli şeylerden biri bu uygulamanın gerçekleştiriminin hangi teknolojiler kullanılarak yapılacağıdır. Bir mobil uygulama 3 farklı teknolojik yaklaşımla ortaya çıkarılabilmektedir.

  • Uygulamanın cihaza özgü native (doğal) dille yazılarak sunulması
  • Uygulamanın HTML5, CSS3, Javascript gibi web teknolojileri ile yazılarak browserlarda çalışacak şekilde sunulması (Mobil Web Uygulaması)
  • Uygulamanın hibrit olarak, adından da anlaşılacağı üzere yukarıdaki her iki teknolojinin birlikte kullanılarak, web içeriğin cihaz özelliklerden daha iyi faydalanabilmek için native container ile sarılıp sunulması

Hakkımızda

Impresscode olarak 15 yıldan beri yazılım ve elektronik üzerinde yurt içi ve yurt dışı olmak üzere işlerimizi yürüterek tecrübe kazanmaya devam ediyor, bu hususta liderlik yarışında durmadan ilerliyoruz.