Amazon, Amerika merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketidir. Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994’te Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde kurulmuştur. Gerek toplam satış hacmi, gerekse piyasa değeri açısından dünyanın en büyük alışveriş sitesidir. Bugün Amazon’da DVD,  müzik CD’si, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, aksesuar, mobilya, mücevher, tekstil, hırdavat, aksesuar, giyim, ev dekorasyonu ve mobilya, oyuncak, sanat ve zanaat malzemeleri ve araçları dahil olmak üzere daha birçok çeşitli kategoride ürünler listelenmektedir.

Amazon’un Amerika Birleşik Devletleriİngiltere ve İrlandaFransaKanadaAlmanyaİtalyaİspanyaHollandaAvustralyaBrezilyaJaponyaÇinHindistanMeksikaSingapurTürkiye ülkelerinde, ülke uzantılı e-ticaret siteleri bulunmaktadır. Diğer ülkelerde ise lokal olarak bulunduğu ülkelerden satış yapılmaktadır.

Amazon’da dropshipping minimum bütçelerle başlanabilmesi sebebiyle her ne kadar en popüler satış yöntemi olarak ön plana çıksa da özellikle tedarik zinciri yönetimindeki zorluklar ve düşük karlılığı sebebiyle giderek popülaritesini kaybetmektedir. 

Amazon Türkiye satış olanakları yönünden Avrupa’ya satışta bir kapı olması sebebiyle çok stratejik bir öneme sahip olsa da sektör/kategori ve ürün/rakip analizleri ile doğru bir listeleme Amazon’da satışın kilit noktasıdır. İMPRESCODE Amazon Danışmanları ile Amazon Avrupa ve Amazon Amerika odaklı satışlarınızda profesyonel destek alarak Amazon Prime’dan Amazon FBA’ya ve Amazon SEO’dan Amazon PPC’ye kadar birçok konuda işinizi büyütün. 

Dünyanın en yaygın alışveriş sitelerinden olan Amazon.com’un logosunda yer alan sarı ok gülen bir yüzü temsil ederken, aynı zamanda A’dan Z’ye her şeyin bulunabileceğini ima eden bir semboldür. 

 

Hakkımızda

Impresscode olarak 15 yıldan beri yazılım ve elektronik üzerinde yurt içi ve yurt dışı olmak üzere işlerimizi yürüterek tecrübe kazanmaya devam ediyor, bu hususta liderlik yarışında durmadan ilerliyoruz.